BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

5 būdai danties skausmui sumažinti

Dažniausiai, kai manęs paklausia, ką daryti, užėjus dantų skausmui - patariu vartoti vaistus nuo uždegimo (kaip ibuprofeną). Tačiau, ką daryti, jei odontologas toli, tablečių šalia nėra, skausmas didžiulis… Štai keletas patarimų, kurie turėtų palengvinti sunkią būseną:

 • 1) Ledas yra efektyvi, greitai lengvinanti dantų skausmą, priemonė. Reikia ledo gabalą (ar kitą šaltą daiktą, produktą…) laikyti (spausti) prie tos vietos, kurioje yra skausmas. Tai trumpalaikis metodas, tačiau bent trumpam laikui atsiranda „blaivus protas”, ką daryti toliau :)
 • 2) Gvazdikėlių aliejus (gvazdikėliai) taip pat gera skausmą mažinanti priemonė. Ji ne tik kad lengvina skausmą, tačiau kartu gali apsaugoti nuo infekcijos. Šią priemonę reikia taikyti dedant ant skausmingos vietos ir spaudžiant. Gvazdikėliai - natūralus analgetikas :)
 • 3) Pipirmėtė (mėta). Jei jau radote šią žolelę namie, tai pasigaminkite „vaistukus” : į vandenį įmeskite mėtos lapelius ir truputį druskos, tada pavirkite. Šis gėrimas ne tik palengvins dantų skausmą, tačiau ir kitus skausmus, pvz., galvos.
 • 4) Česnakas. Iš jo reikia pasigaminti pastą: sutrintą česnaką sumaišome su druska ir aplikuojame ant skaudamos vietos.
 • 5) Parasčiausiais būdas yra vanduo su druska. Kuo dažniau skalaukite šiuo tirpalu (nes jis veikia tik trumpą laiką).

 

p.s šias priemones aš radau internete (universitetas tokių priemonių DAR nepateikė :)  , todėl patarčiau prieš naudojimą apie kiekvieną išsamiau pasidomėt). Kiekvienas metodas gali būti paaiškinamas ( ir tikrai mintyse kiekvieno turiu veikimo mechanizmą). Tačiau noriu pasakyti, kad jei pabandžius padėjo - tai neturėtų būti problemos sprendimo metodas, tikroji priežastis bus pašalinta odontologo ir BŪTINAI, net ir skausmui nuslūgus, susiplanuokite vizitą pas gydytoją. Nenoriu gasdinti, kas bus jei nenueisite, tačiau geriau jau pačiam savo kailiu galimų pasekmių nepatirt.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (7) | “5 būdai danties skausmui sumažinti”

 1.   Giedre rašo:

  aš žinau ką reiškia negydomas dantų skausmas. Taigi pritariu autorei kad lankytis pas odontologus būtina!

 2.   nesusipratelis rašo:

  Kodel jie visa gyvenima vadinosi stomatologais, o dabar persivadino i odontologus?

 3.   Vietinis rašo:

  itrauki cigaretes duma ir laikai burnoj ar., isipili degtines burnon ir laikai toj vietoj skaudancioj. spjaut paskui degtine ar praryt - savo nuoziura. o siaip cia rimtai isbandyta ir padeda :)

 4.   gedas rašo:

  dar padeda spiritas, praskalavimas sodos ir vandens misiniu. O labiausiai padeda kokia nors veikla, kad ir atsipaudimai:)

 5.   :[ rašo:

  man sake, taciau netikejau. svoguno reik isimest i burna ir kek prikasti su ta puse kuria skauda. galima pakramtyt, isspjaut, isidet nauja skiltuke, vel pakramtyt ar tiesiog prispaudus palaikyt, ir taip kelis kart ir palaipsniui skausmas apmazeja. tikrai netikejau, bet dabar negaliu uzmigt skauda man danti tai prisiminaiu tuos svogunus ir kol dabar rasau tikrai maudimas sumazejo.

 6.   Spektras rašo:

  visu pirma isgeri to pipirmetes viralo poto vodkes stikliuka, uzsimeti svoguna ant tos vietos kur skauda ir darai pritupimus. Turetu praeit viska skaudet ;)

 7.   staska rašo:

  geriausas vaistas tai artimo zmogaus pagouda :) :) :)

Rašyk komentarą