BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dantų implantų komplikacijos

Dantų implantai labai populiarūs visame pasaulyje. Implantais atkuriami iškritę dantys. Nepaisant puikių šio gydymo rezultatų, manau, kiekvienas turintis implantą(us) ar besiruošiantis turtėti privalo žinoti apie komplikacijas. Nors jos retos (dažnesnės, jei pacientas nėra tinkamai paruoštas implantacijai ir turi tam tikrų bendrinių ligų), tačiau visgi GALIMOS.

  • Infekcija. Implantas turi susisiekimą su burnos ertme, todėl galima infekcija apie implantą  - net ir esant gerai burnos higienai.
  • Atmetimo reakcija.  Implantas nėra natūralus organizmo audinys, todėl galimas implanto atmetimas (kaip kad būna po inkstų, kepenų transplantacijos). Ypač tai būdinga, jei organizmo imuninė sistema yra jautresnė.
  • Implanto linkis ar lūžis. Labai reta komplikacija.
  • Per didelis krūvis. Jei implantas remia kelis dantis, galimas didelis krūvis implantui ir tokiu atveju kaulo struktūrų apie implantą pažeidimas.
  • Uždegimas.

Daugumos šių komplikacijų galima išvengti, o laiku pastebėjus ir nesudėtingai pašalinti. Svarbu žinoti galimas komplikacijas ir negalvoti, kad implantas tarnauja taip pat kaip savas dantis - visgi tai svetimkūnis organizmui (tačiau pakol - geriausia alternatyva nesant dančiui).

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą