BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dantų silantai

Dantų silantai -tai profilaktinė (prieš kariesą) medžiaga, naudojama dengiant dantų vageles.
Kandžiuose ir krūminiuose dantyse yra gausu vagelių, duobučių, kur maisto likučiai užsilaiko. Pas kai kuriuos žmones vagelės yra tokios gilios, kad užsilaikęs maistas yra sunkiai pašalinamas net valantis dantų šepetėliu. Tai tampa idealia terpe bakterijoms daugintis. Tada į pagalbą ir pasitelkiame silantus. Šia mežiaga padengus vageles ir duobutes sumažiname tikimybę maistui užsilaikyti ant danties paviršiaus (mažiau maisto ->mažiau bakterijų -> maženė tikimybė karieso atsiradimui! ).
Dažniausiai silantai nauojami vaikų dantukų paviršiams dengti (bet ne pieninių, o nuolatinių dantų). Ką tik išdygęs dantis - ypač jautrus išoriniams faktoriams, taigi būtent vaikų dantims silantai teikia didžiausią naudą. Silantai kainuoja nedaug (polikninikose iki tam tikro amžiaus - net nemokamai) , tačiau jų nauda akivaizdi. Pati dariau mokslinį darbą, kuriame vienas iš etapų - vaikų burnos būklės vertinimas. Pastebėjau, kad dantys, kurie laiku ir kokybiška buvo padengti silantais - lėmė tai, kad dantukai buvo visiškai sveiki. Daugelis straipsnių tik patvirina šį faktą.
Pati padengimo procedūra yra paprasta, greita ir neskausminga. Dantis nėra gręžiamas. Prieš padengiant silantu, dantukas nuvalomas nuo apnašų, maisto likučių (jei yra). Tada svarbus momentas - kad dantukas būtų sausas( kartais sudėtinga susitarti su vaiku, kad jis būtu nors minutę išsižiojęs :)  ) . Visa procedūra užtrunka nuo 20 iki 60 sekundžių + kietinimas specialia lempa, kas užtrunka dar apie 20 sekundžių.
Silantai, jei kokybiškai atlikta procedūra, gali tarnauti daug metų ( kartais net virš 10 metų). Jei silantas atsiskiria nuo danties po kelių mėnesių ar net greičiau, patariu pakartot dengimo procedūrą.  Kartais dantų anatomija, griežimas dantimis ir daugelis kitų faktorių gali lemti tai, kad silantas bet kuriuo atveju nesilaikys  ilgai ant danties paviršiaus, tada geriausia išeitis -  valymasis dantų pasta, kurioje yra daug fluoro (jo kiekis kiekvienai amžiausi grupei - skirtingas). Taip pat patartinos fluoro aplikacijos ant dantų, kurios atliekamos odontologo kabinete.
p.s taip pat patarčiau padengti jaunuoliams neseniai išdygusius protinius dantis. Daugeliui juos sunku tinkmai nuvalyti, todėl kariesas šiuos dantukus „mėgsta”. Pasitelkime į pagalbą silantus ir problemos - lyg nebūta :) prisipažnsiu, pati šios procedūros dar neatlikau, bet… manau, sekantis vizitas pas odontologą bus būtent šiuo tikslu :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą