BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Diabetas ir burnos sveikata

Žinojau, kad diabetas gali stipriai įtakoti periodonto ligas, tačiau niekada nesusimasčiau, kad odontologui nustačius periodonto (dantenų) sveikatos sutrikimus, reikėtų perspėti pacientą apie gresiančią riziką diabetui ir gal netgi nukreipti pas šeimos gydytoją.

New York University (NYU) buvo atliktas tyrimas, kurio duomenimis 90 proc. pacientų, turinčių sveiktos sutrikimus dantenose taip pat turi riziką susirgti diabetu. Diabetas vis dažniau nustatomas šiuolaikinėje visuomenėje ir vis daugiau pasitaiko nediagnozuotų atvejų (vien amerikiečių 5.7 milijono, 2007 metais) Nustačius antro tipo diabetą (ankstyvu laikotarpiu ) yra galimybė sumažinti komplikacijų atsiradimą (aklumas, inkstų sutrikimai…) ar net mirtingumą.

Ypač susimąstyti reikėtų, jei, nepakeitus burnos higienos įpročių, staiga pastebimi seniau nepasireiškę dantenų sveikatos sutrikimai (kraujavimas, pabrinkimas, ryškus raudonumas…).  Tada galbūt verta būtu nueiti ne vien pas odontologą, tačiau ir pas savo šeimos gydytoją.

http://dentistry.about.com/b/2009/12/15/could-you-be-at-risk-for-diabetes.htm

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Diabetas ir burnos sveikata”

  1.   ežiukai rašo:

    Diabetas yra antro tipo, o ne laipsnio.

    Hmz, tikrai įdomu… Dabar gydytojai gali klaust pacientų, ar viskas gerai su dantukais, jei įtaria CD…

  2.   Vaida rašo:

    Idomus straipsnis ir pamastymas, kad dantu bukle gali sukelti itarimu, tada abiem atvejais reiktu pasitikrinti sveikata ir nedelsint gydytis http://www.norameda.lt/35-diabeto-prieziura

Rašyk komentarą