BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Diastema. Kaip panaikinti tarpelį tarp dantų?

Retas žmogus galėtų pasigirti tobulais dantimis. Gal todėl estetinė odontologija yra tokia pelninga sritis šiuolaikinėje visuomenėje.  Viena iš estetinių problemų - diastema.
Diastema - tai tarpelis tarp dantų (dažniausiai tarp viršutinio žandikaulio kandžių), kuris kai kuriems žmonėms sukelia diskomfortą.  Pati diastema tarp žinduolių yra natūralus reiškinys, tačiau žmonėms diastemos atsiradimą lemia tam tikri veiksniai:  žandikaulio ir dantų dydžių neatitikimas, didelis trumpas viršutinės lūpos pasaitėlis, netaisyklingas sąkandis.

Tarpelio (diastemos) uždarymas yra galimas daugybės priemonių pagalba. Galima pasitelkti ortodonto pagalbą ir nešioti breketus arba tam tikras gumas, padedančias dantukams “susiglausti”. Taip pat galima protezisto pagalba - laminatės (veneers), vainikėliai ar net dantų implantai. Taip pat galima pasitelkti plombines medžiagas( kompozitus).

Mes visada norime pasiekti kuo geresnį rezultatą. Jei jau taip nutiko kad turite diastemą ir esate ja nepatenkinti stenkitės išsiklausinėti kuo daugiau apie galimą tarpelio užtaisymą, nes kaip matote, metodika yra ne viena.

Tačiau jei esate patenkinti tokias dantukai kokie jie yra, jokiu būdu nesakau, kad ją reikia panaikinti. Džiaukitės ja taip, kaip kad daro Madonna :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Diastema. Kaip panaikinti tarpelį tarp dantų?”

 1.   Dantu Gydytojas rašo:

  Išties daug žmonių susiduria su šia problema - tarpeliu tarp dantų. Bet kiek klausiau, tai jiems netgi patinka:)

 2.   juana rašo:

  Sveiki, turiu apie 2milimetru tarpa tarp viršutinio žandikaulio kandžių, negana to tarp tarpo yra odele. Šypsanti matosi dantenos todėl tarpas tarp dantų ir odelė labai matosi ir atrodo nekaip. Norėčiau paklausti kokį gydimo būdą reikėtu man rinktis ir kiek maždaug reikėtu tam pinigų.
  Dėl savo bėdos labai kompleksuoju, vengiu šnekėti ir šypsotis, nes ištiesu labai negražiai atrodo. Lauksiu atsakymo.

 3.   Kamile rašo:

  Labadiena padekite kas nors :( turiu tarpa tarp dantu nuo vaikystes ir vaikysteje nebijojau nes buvau maža ,o dabar kaip išejau i vyresne klase tai nebegaliu aišku niekam neidomu bet pačiai nemalonu kaip kalbi juokies skaičiau ,kad breketai padeda ,bet nenoriu jų nešioti nes yra nemalonu skausmas didžiulis ir kaina nemaža gal yra kažkas kito be breketu? :/ ar visa gyvenima taip ir gyvensiu su tarpu ???? bukite geri atsakykite :( man yra 12 metu :(

Rašyk komentarą