BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip dantų priežiūra susijusi su širdies ligomis?

Ar gali dantys, procentaliai labai maža ir, rodos, ne pati reikšmingiausia organizmo dalis, būti susijusi su vienu svarbiausių organizmo organų - širdimi?

Jau keletą dešimtmečių mokslinikai įrodinėja, kaip organizmo dalys susijusios tarpusavyje ir kaip tam tikroje vietoje esančių audinių gydimas lemia kitoje vietoje esančių audinių sveikatą.

Štai kas buvo išsiaiškinta su dantimis: profesorius Howard Jenkinson iš Bristol universiteto kartu su Royal College chirurgais nustatė ryšį tarp burnos sveikatos sutrikimų ir širdies ligų. Dabar pakelbėkime plačiau apie šią sąsają…

Burnoje yra virš 300 rūšių bakterijų - vienos yra žalingos mųsų organizmui, kitos- naudingos. Bakterijos maitinasi mūsų burnoje esančiais maisto likučiais - kaskart pavalgius bakterijų skaičius sparčiai didėja. Tačiau nuolatinis dantų valymasis, tinkama priežiūra padeda bakterijų kiekį kontroliuoti.

Kita vertus, netinkama burnos sveikatos priežiūra gali lemti dantenų ligų atsiradimą,pvz., gingivito. Tada žalingosios bakterijos lengvai patenka į bendrą organizmo kraujotaką. Streptoccoccuc gordonii ir Streptoccoccuc sanguinis yra bakterijos, sukeliančios infekcijas. Šios bakterijos taip pat gali lemti širdies sutrikimus.

Kaip išvengti širdies ligų?

Buvo nustatyta, kad kartais įprasti antibiotikai širdies infekcijoms gydyti - nepadeda. Tada, manoma, kad galimi širdies ligos sukėlėjai- burnos bakterijos bakterijos. Dar ir toliau yra įrodinėjmas šis faktorius, tačiau iki tol, kol plačiai pasaulyje nuskambės (arba ne) tyrimai tai patvirtinantys, patartina tinkamai ir reguliariai laikytis burnos higienos procedūrų (bogiau tikrai nebus)

Dantų valymasis, ypač po valgio,  dantų siūlo naudojimas, antibakterinis burnos skalavimo skystis padės išvegti bakterijų sukeliamų burnos ligų, o greičiausiai, ir širdies sutrikimų.

 

p.s nors 21 amžius ir mokslo (medicinos) pažanga tikrai didelė, esu įsitikinusi, daugelis organizmo paslapčių dar neatskleista. Kiekvienas organizmo sutrikimas slepia kažką daugiau ir dažniausiai gydymas yra ne vienpusis. O kadangi kiekvienas esame unikalus, kartais pats sau gali būti ne prastesnis gydytojas nei profesionalas (jokiu būdu nesiūlau šamanauti ir gydytis pačiam, bet pabūti pagalbininkais  savo gydytojui tikrai galime) :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Kaip dantų priežiūra susijusi su širdies ligomis?”

  1.   cinamonoKrautuvele rašo:

    išties labai daug kas priklauso nuo savęs. jau vien optimizmas skatina greičiau sveikti ir rečiau sirgti.

  2.   vytux rašo:

    Labai mielas straipsnis :) Keista, tačiau vien jį perskaičius atsirado noras labiau prižiūrėti savo mažasias iltis :) Ačiū už įdomų straipsnį :)

Rašyk komentarą