BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kas lemia geltoną liežuvio spalvą?

Pamenu, vaikystėje labai smagu būdavo berniukams rodyti liežuvį :P   Suagus (daugeliui) šis smagus veiksmas nebetampa aktualiu, bet… kas būtų, jei būtų… štai tada pastebėtume, kad kai kurių žmonių liežuvio spalva-pakitusi, pvz,. GELTONA.
Liežuvis tampa gelsvas, kai padidėja ant liežuvio esančios išaugėlės (liežuvio speneliai). Taip gali atsitikti ir sveikiems žmonėms. Dažniausiai geltona spalva atsiranda dėl pigmento kaupimosi (jį gamina tam tikros rūšies bakterijos). Beje, pigmentas gali būti ir rudas ar juodas.
Geltonas liežuvis dažniausiai yra laikina, daug žalos nedaranti problema. Papilų ( spenelių) padidėjimą gali lemti rūkymas, lengva dehidratacija, karščiavimas, kvėpavimas pro burną (pvz., kai „užgulusi” nosis.)
Jei jau taip atsitiko, kad šią problemą turite Jūs, tada patariama valyti liežuvi su tokiu tirpalu : vandenilio peroksidas(1 dalis) praskiestas vandeniu (5 dalys). Vėliau reikia praskalauti burną su vandeniu. Beje, būklę pagerinti gali ir metimas rūkyti ir vartojimas produktų, kuriuose daug ląstelienos.
p.s prieikite prie veidrodžio ir gerai apžiūrėkite savo liežuvį - nes liežuvyje atsispindi organizme esančios tam tikros ligos. Tikiuosi, liežuviai tokie patys - kaip vaikystėje :)

http://www.mayoclinic.com/health/yellow-tongue/AN01767

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “Kas lemia geltoną liežuvio spalvą?”

 1.   Simas rašo:

  Nors wikipedija nera labai patikimas saltinis, bet siuo atveju siulyciau pasidometi medicina ir tikrai paskaitineti ka reiskia pageltusi burnos gleivine bei liezuvis

 2.   simuten rašo:

  Ačiū už komentarą. Pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad studijuoju vieną iš medicinos specialybių, taigi domiuosi medicina nuolatos :) O kas dėl geltono liežuvio, tai taip, wikipedijos straipsnis teisingas- liežuvis pageltonuoti gali dėl DAUGYBĖS priežasčių ir viena iš jų tikrai gali būti GELTA. Tačiau ir šiame straipsnyje pateikiamos priežastys ne ką mažiau gali sukelti liežuvio pageltonėjimą :) medicina -mokslas, kuriame į klausimą galima atsakyti ne vienu atsakymu.

 3.   Almantas rašo:

  Ačiū už naudingą straipsnį. Tikrai išsigandau, kai pajaučiau, kad skauda liežuvis ir pažiūrėjęs pamačiau kad jis labai pageltęs. Galvoju, kad kažkas tikrai negerai bus. Bet manyčiau, kad jau buvo kai paminėjot lengvą dehidrataciją. Manau tai ir bus atsakymas man, nes vakar tris valandas bėgau dirbdamas fizinį darbą kaitrią dieną be gurkšnio vandens. Deja, darbas turėjo būti atliktas, o vandens kaip tik šalia nebuvo… Tikiuosi netrukus praeis :) Ačiū

 4.   Vida rašo:

  O man tai tikrai baisu. Tikriausiai, as sergu kazkuo, tik nezinau kuo. Jokio skausmo absoliuciai niekur nejauciu, bet liezuvis geltonas, kad ir kaip besveisciau kasdien. Kas tai?

Rašyk komentarą