BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Maistas, mažinantis blogą burnos kvapą

Dažniausiai blogas burnos kvapas atsiranda dėl dviejų priežasčių : nepakankamos burnos higienos bei skrandžio-žarnyno problemų. Šiuo atveju blogas kvapas sklinda ne iš burnos, o iš gerklės ar virškinamojo trakto. Tačiau kvapą sukelia ta pati priežastis - BAKTERIJOS. Medicinos atstovai, esant blogam burnos kvapui, visada Jūsų pasiteiraus apie mitybą bei kaip dažnai Jūs valotės dantukus. Jei mityboje yra derinami angliavandeniai ir baltymai, vartojama pakankamai vaisių ir daržovių - tada problema tikriausiai slypi ne žarnyne. Pakalbėkime trumpai apie produktus, kurie mažina blogą burnos kvapą:

 • Jogurtas ir kiti “gyvieji” maisto produktai, kurių sudėtyje yra laktobakterijų. Maistas, kurime yra šių bakterijų, mažina vandenilio sulfido (blogą kvapą lemiantis junginys) produkciją burnoje. Tai pat šios bakterijos trukdo blogųjų bakterijų dauginimuisi, kartu ir minkštojo apnašo formavimuisi ant dantų (o apnašas sukelia gingivitą). Dar noriu paminėti, kad jogurte yra vitamino D, kuris padeda stiprinti dantis (ypač vaikams).
 • Kovoti su blogu burnos kvapu padeda ir skaidulų turintys vaisiai ir daržovės. Tai maistas, kuris didina seilių produkciją, o seilės skatina natūralų burnos apsivalymą nuo apnašų ir maisto likučių.

p.s nesveikas maistas sukelia grandinę neigiamų efektų (blogas kvapas, didesnė tikimybė priaugti svorio, tam tikrų ligų atsiradimas…) Taigi prieš dedant kažką į burną reikia pagalvoti, ką dedi… juk maiste esantys komponentai galiausiai tampa mūsų organizmo dalimi… Tik dažnai mes tai pamirštame. Po mažyčio moraliuko (ir sau pačiai) linkiu - SKANAUS :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (5) | “Maistas, mažinantis blogą burnos kvapą”

 1.   susidomejas rašo:

  Labai trumpas straipsnis, galetum pateikti pavyzdzius kokie vaisiai ir darzoves skatina seiliu produkcija.

 2.   Algirdas rašo:

  tai kaip ir nieko konkretaus nepasakei ką valgyt :)

 3.   RK rašo:

  Esu skaitęs, jog blogas kvapas negali sklisti iš skrandžio, nes nėra iki jo tiesaus kelio iš burnos ertmės.

 4.   Blogas kvapas rašo:

  Blogas kvapas sklinda ne iš skrandžio, o iš burnos!!! Maisto baltymai pradedami virškinti jau burnoje. Kai kurių žmonių organizmai negali suskaidyti tam tikros rūšies proteinų, aptinkamų pupelėse. Ši būsena yra vadinama TMA (Trimetilaminurija) ir kartais yra vadinama „žuvies kvapo sindromu“, nes išsiskiriantis kvapas yra panašus į pūvančios žuvies kvapą. Žmonės, turintys šią problemą, privalo nevartoti pupelių ir kitų daug proteinų turinčių maisto produktų.
  http://www.blogaskvapas.lt/news/6/32/ivairiu-maisto-produktu-poveikis-Jusu-burnos-kvapui

 5.   Stomatologas rašo:

  Įdomus straipsnis, tačiau stomatologas geresnių patarimų duotų. ;)

Rašyk komentarą