BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Osteporozė ir dantų netekimas

Osteoporozė ir dantų netekimas “pasireiskia” dažniausiai vyresnio amžiaus žmonėms. Osteoporozė atsiranda dėl mineralinių medžiagų pasišalinimo iš kaulų. Ši liga labiausiai paveikia stuburą, klubakaulį, riešo kaulus… tačiau ne išimtis yra ir žandikaulis.

Dažniausiai dantys netenkami dėl pariodontito  (dantenų ir kaulo uždegimas). Kaulo netekimą lamia bakterijos ir asmens imuninė sistama. Netekus dalies kaulo apie dantį, dantis tampa paslankus ir galiausiai pats iškrenta arba yra langvai pašalinamas.

Tačiau buvo nustatyta, kad moterims, ergančios osteoporoze net 3 kartus padidėja tikimybė netekti dantų. Osteoporozė turi reikšmes dantų netekimui. Iki galo neaišku, kodėl taip yra, tačiau manoma, kad ostoporozės metu pažeistas kaulas yra “imlesnis” bakterijoms, todėl atsiranda periodontitas, kuris lemia dantų netekimą.

Taip pat sergant ostoporoze  sunkiau yra pritaikomi protezai (kad laikytųsi…), bei sudėtingesnis gijimas po chirurginių operacijų.

Kaip ir prieš daugelį ligų, profilaktika prieš osteoporozę turėtų būti pradėta taikyti kuo anksčiau:

  • Pakankamas kalcio ir vitamino D kiekis mityboje.
  • Sportas
  • Gyvenimas be žalingų įpročių (rūkymas, alkoholio vartojimas..)
  • Esant dantų paslankumui, “nesilaikant” protezams, pastebėjus dantenų uždegimą (paraudonavusios, kraujuojančios…dantenos), kreiptis i dodontologą.

http://www.thenews.com.pk/daily_detail.asp?id=217007

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Osteporozė ir dantų netekimas”

  1.   Dantistai rašo:

    Osteporozė yra labai nepavydėtina liga, jos nelinkėčiau net blogiausiam priešui. Labai šaunu, jog šiame straipsnyje parašyta kas gali paveikti jūsų dantis, ir padėti šiai ligai greičiau sugadinti jūsų dantis.

Rašyk komentarą