BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Protiniai dantys. Kova su skausmu

Protiniai dantys - vieniems sukelia labai daug problemų (skausmas, maudimas), kiti nepastebi kaip jie išdygsta arba to net nesulaukia.

Dažniausiai į odontologo kabinetą pacientą atveja ne kokia kita su protiniais dantimis susijusi problema, o būtent dantų skausmas. Dažnai pasiūlomas chirurginis gydymas- t.y danties/ų  šalinimas. Tačiau gal nereikėtų skubėt?

Štai ką radau ( http://ezinearticles.com/?Discover-3-Amazing-Yet-Effective-Ways-to-Rid-Yourself-of-Wisdom-Teeth-Pain!&id=4036887 ) interneto puslapyje.

Yra galimi 3 keliai sumažinti nepakeliamą skausmą:

 1. Labai svarbu gera burnos higiena - ir ypač protinių dantų srityje, kadangi dažnai galiniai dantukai dėl savo sunkiai pasiekiamos pozicijos yra nekruopščiai valomi. Žinoma, tada kaupiasi apnašos, maisto likučiai, kas skatina uždegimą ir sukelia skausmą. Taigi - nepatingėkime kruopščiau pasirūpinti galiniais dantukais ir nebijoti valyti net tuo atveju jei kraujuoja (gerai išsivalius kraujavimas po keleto dienų praeis).
 2. Skalauti skalauti skalauti… Ypač patartina šiltu druskos tirpalu, kas lemia patinimo nuslopinimą ir taipogi galimybę pašalinti infekcijos šaltinį (apnašas).
 3. Ir galiausiai siurbimas. Kai kurie žmonės jau atrado šį metodą, kad siurbiant orą - skausmas silpnėja. Straipsnyje patariama siurbti orą pro šiaudelį. Oras sausina gleivinę, tada nervų galūnėlės yra mažiau jautrios ir todėl skausmas aprimsta.

p.s bet kuriuo atveju, kad laikinai nuslopinti skausmą, galima išbandyti ir šiuos metodus, tačiau jokiu būdu nepatariu laukti, kol viskas savaime praeis - geriau kreiptis į specialistą - juk tam jie ir yra :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (8) | “Protiniai dantys. Kova su skausmu”

 1.   Stomatologas Kaune rašo:

  Labai gaila, jog šiame straipsnyje neparašyta kada pradeda augti protiniai dantys, juk jaunimui išties svarbu žinoti!

 2.   Viktorija rašo:

  Pradeda augti teoriskai 17 - 25 metu, bet gali tiek anksciau, tiek veliau, galite ir visai ju nesulaukti.

 3.   lina rašo:

  man 22 ir jau auga, o skausmelis tai sakes, bet padeda ibuprom tabletes nuraminti skausma tam laikuj ,traukti nepatarciau juk isideti kita kainuos nemazai…

 4.   ilona rašo:

  sveiki!man yra 24 metai .Protinis dantis man pradejo kaltis pries 3 menesius ir iki siol jis neuzaugo.man skauda dantena nes tas dantis kaldamasis pazeide ja.siaip mano dantys,kaip pasake odontologas “Dievo dovana” labai stiprus ir sveiki.gal zinote kaip efektyviai numalsinti skausma?Aciu

 5.   Martynas rašo:

  Sveiki visi man yra 17 metų ir kairėje pusėje apačioje maždaug prieš 4 dienas pradėjo dygti protinis dantis, skausmas tai nepakenčiamas, jau antrą naktį esu išviso be miego nes skausmas neleidžia užmigti net nebežinau ką ir bedaryti.. Buvau šiandiena pas odontologę bet nieko nepadėjo tiesiog išrašė receptinių vaistų bet jų dar nepasiėmiau ir šalia to augančio protinio danties yra dar 1 visiškai sugedęs dantis ir kai kalasi tasai protinis danti jis man jį stumia ir man prisideda dar 1 papildomas skausmas tai norėjau jog dantistė ištrauktu tą dantį bet netraukė nes pasakė jog reikia tėvų o mama dirba negali atvykti ir dar dirbs iki pat savaitgalio tai teks kentėti abu skausmus iki kitos savaitės…….

 6.   sandross rašo:

  Kraujavimui stabdyti aš naudojau https://www.gudruciovaistine.lt/nosies-prieziura/148-emofix-tepalas-30g.html

 7.   nosies purskalas rašo:

  idomus patarimas su siaudeliu, jei kada skaudes reikes ismeginti

 8.   vaistine internete rašo:

  Gera, na tikrai neteko tokiu naudot, as irgi naudoju is vaistines tepaliuka

Rašyk komentarą