BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

STOP nagų kramtymui

Nagų kramtymas - įprotis, kuris labai paplitęs visuomenėje, tačiau didelės žalos, rodos, nedarantis (neskaitant aplinkinių kritkos ir nekaip atrodančių nagučių). Šio įpročio gana sunku atsikratyti - kartais gali pagelbėti naudojami kartūs nagų lakai, tačiau kartais aplinkinių reakcija ir neestetiškai atrodantys nagučiai nepakankamai motyvuoja kovoti su šiuo įpročiu. Gal padės dar vienas žalingo faktoriaus įvardijimas  - tai ŽALA DANTIMS.
1) Academy of general dentistry atliko tyrimą ir nustatė, kad nagų kramtymas gali lemti prekinių dantų įsklimus, nusidėvėjimą ir padidėjusią riziką lūžiui (danties dalies atskilimą). Taip atsitinka todėl, kad kramtant dantis priekiniai dantys yra veikiami didele jėga.
2) Kramtant nagus žalojamos dantenos (jos gali parausti, patinti, skaudėti). Taip įvyksta, todėl kad nagų kraštai yra aštrūs.
3) Žmonėms, kurie nešioja breketus, gali būti sutrikdytas dantukų tiesinimas. Šiuo atveju didelė jėga veikia ne tik dantis, tačiau kartu ir į ortodontinį prietaisą. Toks poveikis veikia gydymo eigą.

 Jeigu taip atsitiko, kad kramtote dantis ir šio įpročio vis nepavykta atsikratyti, tada patarčiau odontologo kabinete užsisakyti kapą. Šis daikčiukas ypač padės tiems, kurie naktį griežia dantimis. Tada nors naktį jūsų dantys bus apsaugoti nuo veikiančios jėgos. Įdomiausia, kad žmonės, kurie griežia - to nežino ir sukelia stiprų krūvį dantims.

p.s kaip būsima odontologė galiu pasakyti, kad blogiausia tai, kad net atstačius plombine medžiaga nusidėvejusius, nuskilusius (dažniausiai priekinių) dantų kraštus, po labai greito laiko pacientas grįžta su ta pačia problema… Gaila ir sugaišto laiko, įdėto darbo, pacientui ir pinigų… Taigi motyvuokime save ir kovokime su nagu kramtymu :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą